Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z informacjami zawartymi w Polityce Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
×
  » Katalog » Produkty wydawnicze » Książki w oprawie twardej
PrintGroup - drukarnia cyfrowa
Twoje Konto
Zaloguj
 
Zapomniałem hasła
Kategorie
Produkty wydawnicze
Książki w oprawie miękkiejKsiążki w oprawie twardejKsiążki kartonowe - okładka miękkaKsiążki kartonowe - okładka twardaOprawa zeszytowaOprawa Wire-OZadruk boków książkiPudełka na książki
Pomoc w projektach
Generator szablonów okładekGenerator kodów kreskowych ISBN
Potrzebne dodatki
Wydruki próbne
Koszyk
...jest pusty
Wskazówki
Jak przygotować
Informacje
Szybka dostawa do drzwi
Dostawa książek

Oprawa twarda

 • Dostępne dowolne formaty w wielkości od A6 do A4.
 • Oprawa twarda. Okładka wykonana z kaszerowanej tektury introligatorskiej.
 • Maksymalna grubość bloku książki nie może przekroczyć 65 mm.
 • W przypadku książki klejonej: dla formatów A5, A5+ i B5 drukowanych na papierach niepowlekanych zalecamy ilość stron podzielną przez 6. Dla formatu A4 zalecana jest ilość stron podzielna przez 4 a dla formatu S6 przez 8. Są to wymagania technologiczne. W przypadku ich niespełnienia do książki mogą zostać dołożone puste strony na jej końcu.
 • W przypadku książki szytej: zalecamy ilość stron podzielną przez 4. Są to wymagania technologiczne. W przypadku ich niespełnienia do książki mogą zostać dołożone puste strony na jej końcu.
Parametry podstawowe
Format bloku netto (S x W)
x mm*
Format książki (S x W)
Zakres cenowy formatu
Spad w bloku
Spady to zadrukowane obszary arkusza, które wychodzą poza krawędź planowanej publikacji i zostaną ucięte podczas obróbki wydruku. Format bloku netto równa się formatowi, który chcesz otrzymać. Format bloku brutto to format przed cięciem, czyli jeszcze przed usunięciem spadów.

Blok bez spadów występuje wtedy: w projekcie nie znajdują się obiekty, których wydruk dochodzi do krawędzi arkusza.
Nakład sztuk*
Grzbiet książki
Grzbietówka wykonana z tektury o grubości 2 mm. Minimalna szerokość grzbietówki wynosi 8 mm.
 
Parametry bloku książki
Typ druku bloku książki
Opcja przeznaczona do druku prac z dużą ilością trudnej grafiki oraz do małych i bardzo małych nakładów. Nadaje się do wszystkich rodzajów grafiki, szczególnie pożądana dla trudnych prac, z dużą ilością ilustracji, aplami o dużej powierzchni etc. Druk o dużej gęstości, bardzo czarny, barwa ciemniejsza, niż w druku offsetowym, krawędzie znaku obserwowane przez mikroskop - bardzo ostre. Nadaje się do druku na wszystkich używanych przez nas papierach od 70g/m2.
Stopień pokrycia farbą
Praca zawiera głównie tekst, wykresy i tabelki. Dopuszczalne też są pojedyncze, niewielkie zdjęcia. Opcja dotyczy również prac drukowanych 2+2 (z palety CMYK). Pokrycie łączne kolorami do 20% liczone w obrębie zamawianego formatu.
Kod pomiaru pokrycia farbą
W celu wygenerowania kodu pokrycia farbą, pobierz i zainstaluj naszą aplikację. Pobierz aplikację.
Ilość stron czarno-białych
w egzemplarzu
stron*
Papier, strony czarno-białe
Ilość stron kolorowych
w egzemplarzu
stron*
Papier, strony kolorowe
Strony kolorowe
Sposób łączenia bloku
Blok klejony o bardzo dobrej otwieralności. Możliwość wyokrąglenia grzbietu. Metoda nadaje się do wszystkich papierów niepowlekanych.
Kapitałka
Kapitałka introligatorska, bawełniana z wiskozowym brzegiem.
Tasiemka czytelnicza
Tasiemka czytelnicza, satynowana dwustronnie, szer. 6 mm.
 
Parametry okładki
Typ okładki
Rodzaj okleiny

Zadruk okleiny
Kolor zadruku okleiny
Tekturka introligatorska
Laminowanie
 
Uszlachetnienia i dodatki
Lakier punktowy na okładce
Lakier punktowy na okładce

To rodzaj uszlachetnienia, które pozwala uzyskać efekt połysku, głębi kolorów i wzmocnić detale. Tworzy również trwałą warstwę ochronną, co spowalnia blaknięcie i zabezpiecza przed działaniem czynników zewnętrznych. Lakier składa się z polimerów, monomerów, dodatków poślizgowych oraz wosku. Jest utwardzany promieniami UV o długości fali 320-395 nm, co nadaje mu elastyczności. W Books Factory podczas lakierowania korzystamy z maszyn wyposażonych w piezoelektryczne głowice drukujące w technologii Drop-on-Demand. System koronowania dodatkowo wspiera ten proces, wzmagając przyczepność pomiędzy lakierem a podłożem.

 • Lakier punktowy dzielimy na lakier punktowy płaski oraz wypukły, a na okładce możesz umieścić oba rodzaje jednocześnie.
 • Dla każdego z lakierów zaprojektuj osobne maski, w których czerń (100% K) określi ich lokalizacje.
 • Maski należy przygotować w formacie PDF, w którym wszystkie czcionki powinny być zmienione na krzywe.
 • Pamiętaj, aby pliki z maskami nazwać w sposób ułatwiający identyfikację rodzaju lakieru, np. Tytuł_książki_maska_lakier_płaski.
 • W odróżnieniu od technik klasycznych, lakier możesz umieścić na grzbiecie, bigach, zawijce, rowkowaniu itp.
Więcej o wymaganiach technicznych i naszych możliwościach przeczytasz w artykułach "Jak przygotować książkę do druku". Jesteś ciekawy jak może wyglądać publikacja z lakierem punktowym płaskim i wypukłym na okładce? Sprawdź nasz film lub zamów "Sample Book. Uszlachetnienia".
Folia metaliczna na okładce - płaska
Folia metaliczna płaska

To rodzaj uszlachetnienia, w którym aplikujemy warstwę folii metalicznej na powierzchnię okładki. Folia metaliczna płaska wyróżnia się lustrzanym, jednorodnym odbiciem światła bez widocznych zmian w stopniu połysku. W Books Factory jest nanoszona na utwardzany promieniami UV lakier punktowy płaski, stanowiący w tym wypadku warstwę pośrednią. Cały proces wspiera system koronowania, który wzmaga przyczepność pomiędzy folią a podłożem.

 • Folia metaliczna płaska jest dostępna w kolorze złotym lub srebrnym, a na okładce możesz umieścić oba kolory jednocześnie.
 • Dla każdego z kolorów zaprojektuj osobne maski, w których czerń (100% K) określi ich lokalizacje.
 • Maski należy przygotować w formacie PDF, w którym wszystkie czcionki powinny być zmienione na krzywe.
 • Pamiętaj, aby pliki z maskami nazwać w sposób ułatwiający identyfikację rodzaju folii, np. Tytuł_książki_maska_folia_płaska_złota.
 • W odróżnieniu od technik klasycznych, lakier możesz umieścić na grzbiecie, bigach, zawijce, rowkowaniu itp.
Więcej o wymaganiach technicznych i naszych możliwościach przeczytasz w artykułach "Jak przygotować książkę do druku". Jesteś ciekawy jak może wyglądać publikacja z płaską folią metaliczną na okładce? Sprawdź nasz film lub zamów "Sample Book. Uszlachetnienia".
Folia metaliczna na okładce - wypukła
Folia metaliczna wypukła

To rodzaj uszlachetnienia, w którym aplikujemy warstwę folii metalicznej na powierzchnię okładki. W Books Factory jest nanoszona na utwardzany promieniami UV lakier punktowy wypukły, stanowiący w tym wypadku warstwę pośrednią. Wypukłość dodaje efekt gradacji światła, co zapewnia wrażenie głębi. Ten rodzaj folii wyraźnie wyczujesz pod palcami. Cały proces wspiera system koronowania, który wzmaga przyczepność pomiędzy folią a podłożem.

 • Folia metaliczna wypukła jest dostępna w kolorze złotym lub srebrnym, a na okładce możesz umieścić oba kolory jednocześnie.
 • Dla każdego z kolorów zaprojektuj osobne maski, w których czerń (100% K) określi ich lokalizacje.
 • Maski należy przygotować w formacie PDF, w którym wszystkie czcionki powinny być zmienione na krzywe.
 • Pamiętaj, aby pliki z maskami nazwać w sposób ułatwiający identyfikację rodzaju folii, np. Tytuł_książki_maska_folia_wypukła_złota.
 • W odróżnieniu od technik klasycznych, lakier możesz umieścić na grzbiecie, bigach, zawijce, rowkowaniu itp.
Więcej o wymaganiach technicznych i naszych możliwościach przeczytasz w artykułach "Jak przygotować książkę do druku". Jesteś ciekawy jak może wyglądać publikacja z wypukłą folią metaliczną na okładce? Sprawdź nasz film lub zamów "Sample Book. Uszlachetnienia".
Obwoluta
Lakier punktowy na obwolucie
Folia metaliczna na obwolucie - płaska
Folia metaliczna na obwolucie - wypukła
Okienko wycinane w okładce
Rodzaj tektury introligatorskiej przód
Wybierz rodzaj tektury introligatorskiej, która stanie się widoczna na krawędziach okienka. Dostępne rodzaje: standardowa (szara) oraz czarna (barwiona w masie).

Okienko wycinamy wyłącznie w tekturach o grubości 2 mm.
Rodzaj tektury introligatorskiej tył
Wybierz rodzaj tektury introligatorskiej, która stanie się widoczna na krawędziach okienka. Dostępne rodzaje: standardowa (szara) oraz czarna (barwiona w masie).

Okienko wycinamy wyłącznie w tekturach o grubości 2 mm.
Rodzaj okienka przód
Rodzaj okienka tył
Zaokrąglone narożniki okładki
Zaokrąglone narożniki bloku
Papier wyklejek
Zadruk wyklejek
Zadruk wyklejek przód
Zadruk wyklejek tył
Zadruk boków książki
Zadruk boków książki

Polega na naniesieniu atramentów CMYK na krawędzie stron bloku. Metoda umożliwia nadruk motywów, napisów i grafik, które mogą funkcjonować jako przedłużenie ilustracji z okładki bądź jej uzupełnienie. Zadruk boków wykonujemy w książkach w oprawie twardej, miękkiej i miękkiej ze skrzydełkami, nawet przy zaokrąglonych narożnikach.

 • Projekt przygotuj w 300 DPI w trzech osobnych plikach PDF, zgodnie z zasadą: jeden PDF to jeden bok.
 • Projekty graficzne zadruku boków powinny być przygotowane w orientacji pionowej.
 • Pamiętaj o spadach wynoszących 3 mm.
 • Weź pod uwagę tolerancję przesunięć w pasowaniu grafiki między okładką a zadrukowywanym bokiem, która może wynieść do 1 mm.
Więcej o wymaganiach technicznych i naszych możliwościach przeczytasz w artykułach "Jak przygotować książkę do druku". Jesteś ciekawy jak może wyglądać publikacja z zadrukowanymi bokami? Zamów Sample Book.
Pakowanie w folię termokurczliwątak 
Pakowanie pojedynczych egzemplarzy w folię termokurczliwą PCV.
 
VAT na książki
Stawka VAT-u
Wybierz rodzaj zamawianego produktu. Uwaga: kalkulacja poniżej jest ceną netto. VAT jest brany pod uwagę dopiero przy płatnościach i fakturze.
Tytuł
*
Podaj tytuł książki lub czasopisma specjalistycznego. Zostanie on umieszczony na fakturze. Wymagane przy stawce 5% VAT-u.
ISBN/ISSN
Podaj poprawny numer ISBN lub ISSN. Zostanie on umieszczony na fakturze.
 
Parametry dodatkowe
Identyfikator zamówienia
Podaj swój wewnętrzny identyfikator zamówienia. Zostanie on umieszczony na wystawionej przez nas fakturze.
Kalkulacja
Suma
(brak)
Cena za egzemplarz
(brak)
Grzbiet książki
(brak)
Waga egzemplarza
(brak)
Termin realizacji
9-19 dni roboczych

Wszystkie zamówienia podlegają naszemu regulaminowi.

Ceny

Wszystkie podane ceny są cenami netto.

Warunki płatności 

 • Zapłata z góry przelewem online lub kartą (platności.pl).
 • Zapłata kurierowi przy odbiorze.
 • Zapłata gotówką przy odbiorze w Szczecinie.
 • Zapłata przelewem z odroczonym terminem płatności (kredyt kupiecki) po wypełnieniu i przesłaniu wniosku wraz z załącznikami.

Rodzaje dostawy

 • Przesyłka kurierska do 30kg na terenie całego kraju - 12zł.
 • Odbiór własny w Szczecinie (adres firmy) - 0zł.
 • Darmowa wysyłka przy zamówieniu powyżej 200 egzemplarzy książek lub broszur.

Termin realizacji w razie dostawy firmą kurierską może wydłużyć się o 1-2 dni. Jak rozumieć "Termin realizacji"?

 


Drukarnia cyfrowa online - printgroup.pl: druk książek